HİZMETLERİMİZ

Hermetik şofbenler yakma havasını bulunduğu ortamdan almazlar.Bu nedenle ortamda oksijen miktarında azalma yaşanmaz.Yakma havası, şofben bünyesindeki fan kanalıyla, dışarıya çıkartılmış borudan alınır. Yanmış gazlar bacaya değil,yine aynı fan ile dışarıya atılır.

Hermetik şofbenler, bulundukları ortamdaki oksijeni kullanmadıklarından dolayı normal şofbenlere göre daha güvenilirdir. Şofbene gelen gaz bağlantılarında bir gaz kaçağı yok ise ve dışarıya çıkartılan borunun şofbenle bağlantısında bir problem bulunmuyor ise herhangi bir tehlike söz konusu değildir.

Hermetik şofbenlerin çalışma sistemi bacalı şofbenlerden farklıdır. Su açıldığında şofbenin içindeki fan önce şofben içinde kalması muhtemel yanmış gazları boşaltmak için bir süre çalışır. Bu ön süpürme yüzünden sıcak su 10-15 saniye sonra akmaya başlar. Şayet bu gecikmeyi yaşamak istemiyorsanız, mutfak evyesinin veya lavabonun altına 15 litre termosifon takılarak hemen sıcak su elde edilebilir. Termosifonun termostatını şofben sıcaklığının birkaç derece altında ayarladığınızda, şofbenden gelen sıcak su termosifonu doldurduktan sonra termosifon devre dışı kalacaktır. Böylelikle elektrik sarfiyatınız olmayacaktır.

Hermetik şofbenlerin normal apartman bacasına veya havalandırma boşluğuna bağlanması son derece tehlikelidir. Hermetik şofbenlerin orjinal bacalarının mutlak suretle dış ortama çıkması gerekir.